Spoločnosti FREE. Česká republika sme rozšírili riešenie FLEXI IT o fakturácii spotových cien energií a platbu faktúr pomocou QR kódu
bcg-contactform.png

Spoločnosti FREE. Česká republika sme rozšírili riešenie FLEXI IT o fakturácii spotových cien energií a platbu faktúr pomocou QR kódu

(29.04.2021)

Spoločnosti FREE. Česká republika, s.r.o. sme úspešne odovzdali riešenie FLEXI IT, ktoré je novo rozšírené o fakturácii Spot produktov a jednoduchú platbu faktúr pomocou zobrazenia QR kódu v tlačových zostavách vydaných faktúr.

Na základe dátového exportu, získaného z vnútrodenného trhu u OTE, importujeme do systému FLEXI IT aktuálne ceny elektriny a zemného plynu, ktoré sú v aktuálnom čase k dispozícii na burze s energiami. Tieto ceny sú kľúčové pre stanovenie koncovej ceny, za ktorú potom dodávateľ energií fakturuje svojim zákazníkom. Vďaka spotovým cenám môže konečný odberateľ na energiách výrazne ušetriť. Hlavným dôvodom je predovšetkým to, že dodávateľ nemusí dorovnávať výkyvy cien a nelineárnosť spotrieb zákazníka.

Hlavným cieľom implementácie QR kódu je uľahčiť úhradu vystavených faktúr a eliminácia rizika chýb vzniknutých pri ručnom zadávaní platobného príkazu v elektronickom bankovníctve. Pre zaplatenie faktúry stačí načítať QR kód v aplikácii mobilného bankovníctva a na pár klikov platbu jednoducho uhradiť.

Riešenie FLEXI IT je súčasťou D3Energy, ktorá je komplexný systém pre obsluhu zákazníkov v energetike.

 

Nenašli ste, čo ste hľadali?

neváhajte sa opýtať...
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mgr. Lenka Svrčinová

Head of Strategic Products© 2019 - 2023 - flexiit.sk

Odkazy / sociálne siete